Siemens PLC 300

Źródło: https://magsteron.pl/

PLC 300 to programowalne sterowniki logiczne firmy Siemens, wykorzystywane do tworzenia systemów automatyzacji maszyn i procesów. Urządzenia te należą do rodziny SIMATIC S7, które pozwalają na budowę zróżnicowanych układów sterowania i są wyjątkowo uniwersalne. Za pośrednictwem tego sterownika tworzyć można systemy zarówno bazujące na sieciach komunikacyjnych, jak i w pełni autonomiczne. Wiele PLC firmy Siemens dostępnych jest w Magsteronie.

Jak zbudowany jest sterownik PLC 300 S7 SIMATIC firmy Siemens?

Siemens PLC 300 zbudowany jest przede wszystkim z jednostki centralnej, która posada nieskomplikowaną konstrukcję. Poza CPU, sterownik ten składa się z modułu zasilacza oraz dodatkowych modułów komunikacyjnych, funkcyjnych oraz wejść i wyjść. Rozszerzenia te dołączać można do jednostki centralnej w praktycznie dowolnej kolejności. Wbudowane interfejsy CPU pozwalają na zastosowanie do maksymalnie ośmiu modułów. Do mocowania poszczególnych komponentów tego sterownika służy szyna montażowa DIN, zapewniająca łatwe ekranowanie magistrali komunikacyjnej oraz pełną kompatybilność elektromagnetyczną.

Czym charakteryzują się CPU dla tego sterownika?

W serii S7-300 występuje kilka wersji jednostek centralnych. W zależności od modelu CPU, urządzenie może posiadać różne parametry. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne dostosowanie specyfikacji sprzętowej do wymogów realizowanych procesów. Poszczególne jednostki różnią się zarówno wielkością pamięci roboczej, jak i liczbą obsługiwanych sygnałów, mocą obliczeniową czy dostępnością interfejsów komunikacyjnych. Każdy model CPU zapewnia przy tym obsługę wejść i wyjść, a także krótki cykl obiegu pętli programu. Jeden sterownik może korzystać z kilku jednostek centralnych, które realizują inne zadanie w zakresie sterowania. Zastosowanie funkcji multi-computing umożliwia pracę wieloprocesorową, pozwalającą na utrzymanie identycznego zachowania wszystkich CPU. W przypadku zmiany trybu działania jednej jednostki, pozostałe mogą automatycznie dostosować do niej swój stan. Koordynacja odbywa się za pomocą danych synchronicznych, natomiast szybką wymianę informacji zapewniają wbudowane funkcjonalności systemu operacyjnego.

Related Posts

Dlaczego warto wynająć samochód na wesele?

Wynajem auta to doskonałe rozwiązanie dla Par Młodych, które chcą uczynić swój ślub i wesele wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem. To nie tylko elegancki i stylowy sposób na…

Zalety i zastosowanie piły łańcuchowej spalinowej Makita w pracach leśnych i ogrodniczych

Piła łańcuchowa spalinowa Makita – wszechstronne narzędzie dla leśników Kiedy myślimy o kompleksowej, profesjonalnej pielęgnacji lasu, warto wybierać sprzęt, który łączy efektywność z niezawodnością. Zdecydowanie warto zwrócić…

Nakładka krojąca: Praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie w kuchni

Czym jest nakładka krojąca? Nakładka krojąca to innowacyjne narzędzie kuchenne, które znacznie ułatwia proces krojenia różnych składników. Stanowi praktyczną nakładkę, którą można umieścić na desce do krojenia…

Karta pobytu dla Ukraińców: Co to jest?

Karta pobytu dla Ukraińców to dokument, który umożliwia legalne pobyty w Polsce od 91 do 365 dni. Karta ta jest wydawana przez wojewodów i jest ważna w…

Zalana płyta indukcyjna – przyczyny i sposoby naprawy

Płyta indukcyjna to urządzenie, które jest wykorzystywane w kuchniach na całym świecie. Dzięki swojej niezawodności i skuteczności, stała się podstawowym wyposażeniem nowoczesnych kuchni. Niestety, nawet najlepsze produkty…

Serwis pomp ciepła Szczecin – co warto wiedzieć?

Pompy ciepła to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania. O ile sama instalacja pomp ciepła jest stosunkowo prosta, to regularny serwis jest kluczowy…