Makijaż dla początkujących – krok po kroku

Jeśli jesteś po prostu zaczyna się do noszenia makijażu i eksperymentowania z różnymi wyglądami, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dowiedzieć się, gdzie zacząć.

Krok 1 – Zacznij od podkładu i korektora:

Podkład jest ważny dla równomiernego pokrycia twarzy i nadania jej bardziej jednolitego wyglądu. Jest on również pomocny w wyrównywaniu kolorytu skóry, więc jeśli masz zaczerwienienia na policzkach lub inne choroby skóry, które uniemożliwiają Ci noszenie pewnych kolorów cieni do powiek lub różu, podkład może wyrównać sprawy i umożliwić Ci noszenie tych kolorów.

– Jeśli masz trądzik, zaczerwienienia, duże pory, piegi lub inne choroby skóry, które mogą prześwitywać przez podkład, korektor pomoże Ci to ukryć. Możesz go również stosować w razie potrzeby na przebarwienia.

– Podkład ma zazwyczaj postać płynną i nakłada się go za pomocą pędzla. Korektor jest zazwyczaj dostępny w tubce i nakłada się go za pomocą wacika lub palca. Nie bój się eksperymentować z różnymi odcieniami, aby znaleźć ten idealny dla siebie!

Krok 2 – Popracuj nad swoimi oczami:

– Nie ma dobrego lub złego sposobu nakładania cienia do powiek – jedyną zasadą jest to, że tak naprawdę nie ma żadnych zasad! Najważniejszą rzeczą jest znalezienie kolorów, które pasują do

Więcej na: allbeauties.pl